Kraina Jaćwingów gra on-line
Strona Główna »  Wszystko o grze »  Zasady gry »  Interfejs gry

Interfejs gry


MAPA.
Centralnym elementem gry Kraina Jaćwingów jest mapa. To na niej rozgrywa się cała przygoda w naszej krainie. Mapa odzwierciedla prawdziwe miejsca - atrakcje, miejscowości, lasy, jeziora znajdujące się na Suwalszczyźnie i Mazurach Wschodnich. Tu możesz zobaczyć i odnaleźć innych graczy, wioski, prace i miejsca do odwiedzenia i czekające Cię walki.
Pomiędzy wyświetlanymi mapami możesz poruszać się strzałkami znajdującymi się na zewnętrznej ramce otaczającej daną mapę.

Wygląd gry

TWOJA POSTAĆ
Górny pasek interfejsu gry ukazuje stan Twego avatara, jego wygląd, poziom, stan finansów oraz poziom w rankingu. Najważniejsze i najszybciej zmieniające się są stany poziomów życia (czerwony pasek), energii (zielony pasek), many (niebieski pasek) i doświadczenia (pomarańczowy pasek). To one świadczą o bieżącej kondycji Twojej postaci.

MENU BOCZNE
POSTAĆ. Opcja uruchamia okienko postaci, w którym możesz zmienić swój opis i rozdzielić punkty uzyskane w trakcie gry na zwiększenie poziomów magii, walki, zdrowia lub taktyki.

EKWIPUNEK. Opcja uruchamia okienko posiadanych przedmiotów i  włożonego ekwipunku. Część przedmioty - ukazuje zasób przedmiotów, ubiorów, broni jakie posiada Twój avatar. Część ekwipunek - ukazuje założone na postać ubiory, używaną broń, środek transportu, a także amulety. Każdy włożony przedmiot ma jakiś wpływ na poziom Twojej postaci. Wyświetlają to podpowiedzi pojawiające się nad przedmiotem.

HANDEL. Opcja uruchamia okienko handlowe - informujące o tym jakie przedmioty są na rynku i jakie są ich ceny. Aby móc kupić przedmiot musisz posiadać odpowiednią sumę w sakiewce i mieć wystarczającą ilość energii aby móc dostać się do wioski w której znajduje się targowisko.
Ty także możesz wystawić przedmiot na targowisku.
Aby wystawić przedmiot na targu musisz odnaleźć wioskę średniej wielkości (wioski średniej wielkości mają powyżej 100 punktów rankingowych).

ZADANIA. Opcja uruchamia okienko Świętego Gaju gdzie dwóch kapłanów i krasnolud Giersztymin mają przygotowane dla Ciebie zadania. Przez kliknięcie w postać któregoś z nich możesz wyświetlić i pobrać zadanie. Okienko posiada także opcję wyświetlającą wszystkie pobrane zadania.

WIOSKA. Opcja wyświetla okno Twojej wioski. Tu możesz zdeponować pieniądze w skarbcu - gdzie nikt ich nie zabierze w trakcie pojedynku. Możesz ułożyć się do snu, który trwa krócej niż pod krzakiem w lesie, ale nieco kosztuje.
Twoja wioska się powiększa jeśli zwiększają się jej punkty rankingowe. Wioska do 100 punktów ma rangę małej wioski, do 500 punktów - rangę średniej wioski (ma prawo ustanawiania targu), oraz powyżej 500 puntów - rangę dużej wioski.
Punkty rankingowe zwiększają się wraz z wzrostem ilości mieszkańców i korzystającymi z noclegu w wiosce.

POCZTA. Opcja otwiera okienko, w którym wyświetlają się napisane i otrzymane krótkie informacje od/do innych graczy.

RAPORTY. Opcja otwiera okienko, w którym wyświetlają się informacje o wykonanych zadaniach i pracach.

SEN. Opcja uruchamia okno snu  w lesie.

MENU DÓŁ
MAPA KRAINY. Opcja uruchamia wysuwane okienko mapy całej krainy. Na mapie tej - podzielonej na mini kwadranty widać bieżącą pozycję Twojej postaci. Po tej mini mapie możesz także się poruszać nie zmieniając jednak pozycji swego avatara. Kliknięcie w którykolwiek kwadrant zaznaczony na mini mapie przeniesie Cię na duży kwadrant mapy w pełnym interfejsie. Dodatkowo okno mapy posiada wyszukiwarkę miejsc i prac.

Opcje Postać i Wioska odpowiadają tym samym opcjom z menu bocznego.

RANKING. Opcja uruchamia okno wyświetlające ranking wszystkich postaci i wiosek .

PREMIUM. Opcja uruchamia okno gdzie możesz wprowadzić kod premium otrzymany od jednego z naszych współpracowników z realnego świata (np. gospodarstwa agroturystycznego, muzeum, restauracji czy hotelu) - jeśli odwiedzisz go.

POMOC. Opcja otwiera strony pomocy gry - takie jak ta.

W. Opcja wylogowuje Cię z gry i kończy bieżącą sesję. 
© 2012 Suwalska Izba Rolniczo -Turystyczna

  Strony internetowe ONAVI